czwartek, 16 kwietnia 2015

Tolerancja w społeczeństwie lesbijek i gejów.

No więc dzisiaj na temat tolerancji w naszym kochanym społeczeństwie. Dlaczego chce poruszyć ten temat? Otóż można powiedzieć że ja także jestem "inna", dlaczego? Jestem osobą Biseksualną, czyli że pociągają mnie mężczyźni jak i kobiety. Co do kobiet jest to rzadkość jak i do facetów kiedy to mi się ktoś podoba, jestem dość wybredna. Mało kto o tym wie z moich znajomych, ponieważ jest to dość kontrowersyjny temat. Dlaczego takowe osoby tzw "inne" społeczeństwo nie toleruje? Moim zdaniem osobiście jest to spowodowane tym jak świat i rodziny są widziane od stuleci czyli: Matka, Ojcec, dzieci. A nie Matka i Matka lub Ojciec i Ojciec. Czyli tutaj znowu są stereotypy które jak zawsze czasami niszczą piękną bajkę.
Zapewne narzucacie Sobie pytanie czy skoro jestem Bi to czy miałam dziewczynę? Otóż można powiedzieć w przenośni że miałam, ale jednak taki kontrowersyjny temat zostawię dla Siebie, a nie dla opinii publicznej. Czy szanuję takowe nacje tzw geje i lesbijki? Owszem toleruję w 100% ale jednak nie jestem za okazywaniem takowej miłości publicznie (Park, kafejka, restauracja) może i jednak mamy ten XXI w. ale nadal to nie jest tak tolerowane jak byśmy chcieli. Zazwyczaj kiedy jakąś kobieta całuję się z inną dla mężczyzn jest to urocze/słodkie/podniecające, ale jeżeli mamy odwrotność tego u płci przeciwnej to już wzbudza kontrowersje i negatywne opinie, ponieważ wiele osób uważa że dwójka facetów to jest już obrzydliwe, a moim zdaniem nie jest do póki tego nie okazują nałogowo tzw łapią się za pośladki czy mają sprośne zachowania. W Polsce niestety jest to bardzo nie tolerowane, a natomiast w Anglii czy Ameryce ludzie mają jednak o wiele więcej tolerancji i tu się narzuca pytanie, czym to jest spowodowane?
Może jest to spowodowane tym że Polska nie okłamujmy się, jest zacofanym krajem. W porównaniu do innych krajów nie licząc Rosji, Rumunii etc Polska jest w porównaniu do Ameryki czy Anglii na poziomie "średniowiecza". Nadal w Polsce istnieją mocne stereotypy na wzór lat 80' czy 70' ale to raczej w mniejszych miastach jak moje, bo jednak Kraków w porównaniu do mojego miasta jest wysoko rozwinięte. Wracając do tematu i to wszystko łącząc. Nie tolerancja w naszym kraju jest spowodowana "zacofaniem" czyli tutaj nawiążę do tematu Historii zaborów etc. Nie tylko jest tutaj wina Historii, ale także stereotypów.


1 komentarz:

  1. Dobry wpis. Zawarłaś w nim to, co najważniejsze (kwestia nietolerancji, ale i granic tejże) oraz dokonałaś odważnej deklaracji, zachowując jednocześnie pewną dozę tajemnicy.
    Wiedz, że przyjemnie się to czytało.

    NieboskiOski

    OdpowiedzUsuń